Імпорт з Китаю виявився успішної тактикою глобального рішення для багатьох підприємств. Вироби, зроблені в Китаї, такі як взуття, одяг, електроніка, меблі, предмети інтер’єру та багато іншого, користуються популярністю в усьому світі.
Тим не менш, це не просте завдання, особливо для новачків. Процес імпорту може бути надзвичайно складним, заплутаним і дорогим. Очікувані вигоди часто можуть бути стерті з-за тривалих термінів транзиту, зростаючих або тих, хто вагається витрат на доставку, що регулюють зборів і несподіваних затримок.
Ось покрокове керівництво, яке може бути відправною точкою. Давайте подивимося, як імпортувати з Китаю в Україну, і що ви можете зробити, щоб зробити процес більш гладким і ефективним.
ПРИМІТКА. Інформація, представлена нижче, призначена тільки для загального ознайомлення. Краща практика – завжди перевіряти з місцевим митним органом і починати покупки з невеликого замовлення.
Коли ви купуєте товари з іноземних джерел, ви стаєте імпортером. Кур’єр, такий як DHL / FedEx, з усім впорається і доставить до ваших дверей, якщо ваша посилка невелика і використовується тільки для особистого використання або вартість не така велика. Якщо це так, це заощадить вам багато часу, але послуги кур’єрської доставки досить дорого коштують, плюс цей варіант абсолютно не вигідний для доставки вантажів.
Але перш ніж купувати комерційні товари для імпорту в Україну, як компанії, так і приватній особі, вам потрібно буде визначити, чи є у вас права на імпорт.
Багато правила імпорту застосовуються тільки до товарів, що ввозяться для комерційних перепродажних цілей. І тільки митний орган може виносити судження про те, що кваліфікується як особисте користування. Кілька костюмів, які є ідентичними, або кілька дуже схожих сумок, з працею пройдуть перевірку на достовірність в якості предметів для особистого використання.
Торгова компанія заробляє гроші, продаючи продукцію. Вибір неправильних товарів з Китаю означає, що ви втрачаєте час і гроші. Якщо ви збираєтеся стати успішним імпортером, перше, що вам потрібно зробити, це вибрати правильний товар для перепродажу.
Вам краще зібрати якомога більше інформації про товари, які ви збираєтеся імпортувати. Отримайте описову літературу, інформацію про склад і комплектації товару, і, по можливості, зразки товару або запросите демонстрацію обладнання.
Ця інформація буде мати вирішальне значення, коли прийде час для визначення тарифної класифікації. Номер для уточнення тарифу (код ТН ЗЕД) буде використовуватися для визначення ставки мита, яка буде застосовуватися до ваших товарів. Ось кілька простих принципів для вибору товару – товар, який ви плануєте привезти з Китаю для перепродажу по-перше повинен подобається вам самим, по-друге – унікальні товари ви зможете продати за вищою ціною, і третій фактор – вибирайте ті товари, які ви можете відправити у великих кількостях з низькою вартістю доставки за одиницю.
Деякі товари не могут буті імпортовані. У різніх странах Різні Заборонені продукти. Такоже Переконайся, что на товари, Які ви збіраєтеся Імпортувати, пошірюються будь-які дозволи, обмеження або нормативи, Встановлені вашим УРЯДОМ.
Імпортер Несе відповідальність за забезпечення відповідності товару різнім спеціфічнім правилам и положенням.
Імпорт товарів, Які є небезпечний, Які НЕ відповідають Вимоги кодів здоров’я або Які порушують обмеження, может в кінцевому підсумку коштуватіме вам чималий грошей у виде штрафів. Прінаймні, Такі товари будут затрімані І, можливо, зніщені.
3. Perekonaysya, chto tovary, Y
Визначте 10-значний тарифний класифікаційний номер для кожного товару, що імпортується. Ці цифри разом з сертифікатом походження використовуються для визначення ставки мита, яку ви повинні заплатити при імпорті. Потім зробіть розрахунок вартості.
Зверніть увагу на Інкотермс і розрахуйте загальну вартість доставки до того, як розмістити своє замовлення. Наприклад, FOB означає складання наступних трьох разом.
Ціна товару у постачальника
Транспортні витрати від китайської транспортно-експедиторської компанії (як ми)
Збори за митне оформлення, мита і податки, наземний транспорт до вашого складу.
Додайте своє замовлення у постачальника, відправника або експортера і визначте умови доставки, які будуть використовуватися.
Після того, як ви вибрали свого постачальника, запросите P / I (рахунок-проформа або квитанцію) для ваших потенційних покупок, щоб включити гармонізований номер системи, опис і вартість для кожної позиції. Ваш P / I повинен показати вага і упаковані розміри, а також ваш термін покупки.
Що таке проформа? Це необов’язковий документ, що допомагає скласти бюджет ваших майбутніх покупок. Це не замовлення на поставку, і це не створює юридичне зобов’язання.
Увага:
1. Переконайтеся, що постачальник погодиться на відправку на умовах FOB з найближчого порту або аеропорту, оскільки це значно скоротить ваші витрати на доставку і дасть вам більше контролю над відправкою.
Наприклад, якщо ви імпортували з Китаю, а найближчий до постачальника порт – Шанхай, ви б запросили умови FOB Шанхай.
* Якщо це пробний замовлення або невелика відвантаження, EXW також буде в порядку.
2. Майте на увазі, що морські перевезення дійсно досить повільні, а це означає, що, безумовно, потрібно набагато більше довгострокове планування в порівнянні з закупівлями товарів всередині країни. Крім того, час, необхідний для експорту товарів, включаючи документацію, внутрішні перевезення, митне оформлення і обробку в порту або терміналі для контейнера товарів, може коштувати до 7 днів.
Як правило, ми рекомендуємо оформити замовлення мінімум за 3 місяці до того, як вам знадобиться ваш товар у дверей.
Ми пропонуємо НЕ:
1. Завжди шукати найнижчу ціну.
Якщо ви зустрінете цитату, яка значно дешевше інших, це попереджувальний сигнал. Ви повинні знати, що в Китаї немає найнижчої ціни, тільки більш низькі і більш низькі ціни. Найнижча ціна завжди супроводжується високим ризиком, може бути, якістю, кількістю або репутацією.
Просто знайдіть надійного постачальника і розвивайтеся разом з ним.
2. Нездатність уточнити деталі продукту.
Якщо ви не дуже чітко уявляєте свого постачальника необхідні вимоги, існує велика ймовірність, що ви отримаєте саме те, що вам не потрібно. Не думайте, що завод буде приймати рішення за вас, ґрунтуючись на економії коштів.
Переконайтеся, що ви двічі перевіряєте матеріали і виробничий процес, щоб бути впевненим в товарі, який ви купуєте.
Переконайтеся, що ваш постачальник повністю підтвердив всі характеристики вашого цільового товару, включаючи упаковку. Іноді необхідно відправити зразок на повторну перевірку.
3. Прояв недовіри до свого постачальника.
Міжнародна торгівля заснована на взаємній довірі. Якщо ви не довіряєте своєму постачальнику, ніхто не буде наглядати за вашою продукцією на заводі, і ніхто не буде щиро допомагати вам в разі неприємностей.
Існує багато витрат, пов’язаних з доставкою товарів, включаючи податки за контейнери, упаковку, обробку терміналу і брокерські збори. Щоб отримати повне уявлення про вартість доставки, необхідно враховувати кожен з цих факторів.
Після того, як ви оціните вартість доставки, вам потрібно буде відправити нам або переслати контактну інформацію вашого постачальника. Ми будемо підтримувати тісний зв’язок з вами і вашим постачальником, забезпечимо швидку та безпечну доставку вашого вантажу.
Виберіть вид вантажоперевезень:
1. Морські перевезення
2. Авіа перевезення
3. Залізничні перевезення
Завжди враховуйте, що затримки можуть статися під час процесу, наприклад, товари можуть бути проведені не вчасно, судно може не відправитися в заплановані терміни, товари можуть бути затримані митницею. Будьте готові і плануйте відповідно.
Не очікуйте, що ваш вантаж покине порт, як тільки він буде відвантажено з заводу. Тому що для перевезення вашого вантажу з заводу в порт потрібно як мінімум 1-2 дні. І процес митного декларування вимагає, щоб ваш вантаж залишався в порту не менше 1 ~ 2 днів.
Крім того, в деяких випадках є тільки одна частота маршрутів щотижня. Пропустивши день цього тижня, вам доведеться почекати до наступного тижня.
Виберіть хорошого партнера експедитора.
Логістика є високо цінуємо аспектом сучасного бізнесу. Вартість доставки включає в себе як прямі, так і непрямі витрати на транспортування продукції з пункту відправлення на ринок призначення.
Якщо ви правильно зробите вибір постачальника логістики; вам гарантується безперебійна робота, керовані витрати і постійний грошовий потік.
Якщо ні, ви будете мати зростаючі витрати і втрати. Компанії будуть продовжувати втрачати гроші, якщо їх логістика не буде добре організована.
7. Відстежуйте свій вантаж і готуйтеся до прибуття.Доставка товарів на міжнародному рівні займає багато часу. Наприклад, доставка товарів з Китаю в середньому займає близько 20 днів.
Протягом цього часу перевіряйте свій комерційний рахунок-фактуру, пакувальний лист, коносамент та інші супровідні вантажні документи. Якщо виникають проблеми, які вам необхідно усунути, ви повинні знати, через які товари ви проходите митне очищення вашої країни.
8. Отримайте ваш вантаж.Коли товар прибуде, зробіть так, щоб ваш митний брокер очистив його від митниці (і, у разі необхідності, помістив в карантин). Якщо все йде добре, ви маєте право забрати посилку.